about

Via Anima Banskobystrický kraj, Slovakia

mblasko10@gmail.com
Koncerty:
25.4.14/Ružomberok, Panoptikum
26.4.14/Šaľa, Peklo
2.5.14/B.Bystrica, Teatro Mefisto
9.5.14/Brezno, Bombura
16.5.14/Trenčín, Boogie
23.5.14/Bratislava, Fuga
... more

contact / help

Contact Via Anima

Streaming and
Download help

Track Name: Nádherná pesnička o slniečku a kvietkoch
Plná hlava červov a hnusu, strata chuti a posledného vkusu, mávnutie rukou nad časom, dôvod žiť. Kto mi vnesie svetlo do tejto tmy, ktorá prehlbuje tie najhoršie obavy a zas ďalší kýbeľ po okraj plný zvratkami. Režim stereotypu a pravidelnosti je dôvodom pretekania ďalšieho kýbľa, koniec potreby rozmýšľať, koniec možnosti vybrať si. Hypnotizovaný, presvedčovaný, myseľ zamestnávajú bezvýznamné vety, režim je vrahom potenciálu tu nesvieti slnko a nerastú kvety.
Track Name: Navyše
K tomuto svetu si môžeš dovoliť úplne všetko, aj to najviac je už málo, prekročili sme hranice, toto všetko je tu už navyše.
Track Name: Zúfalé hippie
Je neskoro a viem to aj bez hodín, cestou sem som určite zablúdil do vyšších sfér kde necítim hnev iba pokoj a mier a zvuk Jimmovych dvier. Je neskoro prosím už pochop, neviem byť šťastný aj otrok, vrátiť sa k slepým k sledovaniu hodín, k rátaniu čísel a radosti z hmoty. Je neskoro ignorovať hlas, ktorý zo šepotu prerástol v krik, viet neznesiteľných a na konci každej z nich sa mi do ksichtu vysmieva otáznik.
Track Name: Chcenie, neistota, pevný bod, deficit, hľadanie, deevolúcia, prijebanosť, neviem
Hľadám ticho keď všade je krik, hľadám pokoj uprostred chaosu, hľadám život na okraji útesu. Viem čo nechcem, neviem čo chcem. Hľadám krik keď je všade ticho, hľadám chaos uprostred pokoja, hľadám útes na pokraji života.
Track Name: Ohne
Vykročme z domov a nájdime domovy na miestach, ktoré nie sú len budovy, pre okamih symbiózy lásky a slobody, porušme kokotské systému osnovy. Skoncovať s robotou a venovať sa práci, učiť sa od múdrych aj keď sú to blázni, dumať nad úvahou či pritakať kázni, uveriť návodu či sa odovzdať básni. Zhasnime svetlá a zapálme ohne.
Track Name: Počujem
Vidím krásu v obyčajnosti aj v špine, počujem krásu v obyčajnosti aj v špine, cítim krásu v obyčajnosti aj v špine. Vnímam